x
-
Strona główna > O firmie

O firmie

Rajski jest spółką rodzinną działającą na rynku od blisko 25 lat. Staramy się, aby nasze placówki handlowe, umożliwiające dokonywanie zakupów w polskich sklepach, były realną alternatywą dla rynku detalicznego zdominowanego przez zagraniczne sieci handlowe. Nasze sklepy to najczęściej nowe obiekty, projektowane i budowane od podstaw, wyposażone w nowoczesne urządzenia zgodne z panującymi trendami na rynku. Od początku prowadzenia działalności funkcjonujemy w ramach polskiej sieci handlowej Lewiatan, skupiającej polski handel detaliczny. Uczestnictwo w sieci umożliwia nam negocjację najlepszych warunków handlowych od producentów i dystrybutorów. Dzięki Lewiatanowi jesteśmy w stanie zaproponować Państwu towary w atrakcyjnych cenach.

W naszych sklepach nie znajdziecie Państwo nachalnej reklamy czy pseudo promocji. Ceny w naszych sklepach odzwierciedlają realne koszty prowadzenia sklepu, wynagrodzeń dla pracowników oraz podatków. Wzorem większości krajów Europy Zachodniej nasze supermarkety są od zawsze zamknięte w niedziele.
Zdjęcie 1
 
Zdjęcie 1
Dzięki Lewiatanowi jesteśmy w stanie zaproponować Państwu towary w atrakcyjnych cenach. W naszych sklepach nie znajdziecie Państwo nachalnej reklamy czy pseudo promocji. Ceny w naszych sklepach odzwierciedlają realne koszty prowadzenia sklepu, wynagrodzeń dla pracowników oraz podatków. Wzorem większości krajów Europy Zachodniej nasze supermarkety są zamknięte w niedziele. Nasze działania zostały docenione przez innych, m.in: w 2011 r. zajęliśmy 5 miejsce w województwie otrzymując tytuł Diamentu Miesięcznika Forbes, corocznie otrzymujemy statuetkę Gazeli Biznesu tygodnika Puls Biznesu.
DiamentyGazela Biznesu

Historia firmy

Nasza firma została zarejestrowana 1 września 1999 roku jako spółka cywilna Rajski Market. Pierwsza placówka o powierzchni sprzedaży 650 m2 powstała w Nowym Targu przy ul. Mickiewicza. Zatrudnienie znalazło tam 25 osób.

 • 1 stycznia 2003 roku budynek uległ rozbudowie o 503 m2, a liczba pracowników wzrosła do 42. W listopadzie 2003 roku spółka cywilna Rajski Market przekształciła się w spółkę jawną Super Market Rajski.
 • 27 marca 2007 roku powstał kolejny supermarket w Jabłonce Orawskiej, o powierzchni 587 m2. Łączna liczba zatrudnionych w Super Market Rajski wynosiła 67 osób, w tym w placówce w Jabłonce 23 osoby.
 • W styczniu 2008 roku, po kolejnej rozbudowie hali w Nowym Targu przy ul. Mickiewicza, powierzchnia handlowa wzrosła do 1350 m2, a liczba pracowników do 83 osób łącznie w całej firmie.
 • 17 lipca 2009 roku rozpoczął działalność kolejny sklep - supermarket w Jordanowie o powierzchni sali sprzedaży 572 m2. Zatrudnienie znalazło kolejnych 21 osób.
 • 20 października 2009 roku powstał supermarket w Makowie Podhalańskim, o powierzchni sali sprzedaży 990 m2. Łączna liczba zatrudnionych wynosiła 156 osób.
 • 7 lipca 2011 roku rozpoczął działalność drugi supermarket w Nowym Targu - na ul. Kopernika, o powierzchni sprzedaży 530 m2. Jeszcze tego samego roku firma przystąpiła do budowy szóstej placówki - w Krościenku n/Dunajcem. Supermarket w Krościenku rozpoczął działalność w czerwcu 2012 roku.
 • W styczniu 2015 roku otworzyliśmy trzeci supermarket na terenie Nowego Targu przy ul. Legionów Józefa Piłsudskiego.
 • Ósma placówka spółki powstała w Zawoi i została otwarta w dniu 20.02.2016r. W tym samym roku oddano do użytku sklep w Kościelsku, który rozpoczął działalność 14.07.2016r.
 • 30 września 2017r. poszerzyliśmy działalność naszej spółki o pasaż handlowy Stare Cło w zrewitalizowanej XVIII-wiecznej kamienicy zlokalizowanej w Rynku w Nowym Targu.
 • 7 listopada 2017r. otwarty został nasz 10 supermarket - tym razem w Cichem-Miętusowie.
 • Nieco ponad pół roku później - 17 sierpnia 2018r. ruszył nasz drugi sklep w powiecie limanowskim w miejscowości Kamienica.
 • 15 maja 2019r. rozpoczął działalność nasz sklep w Ostrowsku, koło Nowego Targu.
 • W sierpniu oraz wrześniu 2019r. poszerzyliśmy działalność o dwie bezdotykowe myjnie samochodowe zlokalizowane przy naszych supermarketach w Makowie Podhalańskim oraz Zawoi.
 • W maju 2020r. otworzyliśmy 13-sty supermarket naszej sieci w Poroninie, koło Zakopanego.
 • 1 czerwca 2022r. spółka Super Market Rajski s.j. przekształciła się w spółkę komandytową Rajski.

Obecnie liczba zatrudnionych w sieci Rajski to ok. 450 osób. Każdego dnia nasze sklepy odwiedza ok. 20 tysięcy klientów.wróć na górę